Najbliższej nocy wystąpią przymrozki i w wielu miejscach spadnie śnieg

pogoda czereśnie

W zależności od regionu czekają nas dwie lub trzy mroźne poranki.

We wtorek słabe przelotne opady śniegu przewędrują przez centrum, a po południu i wieczorem przez wschód i południe kraju. Na zachodzie, północy, a po południu w centrum, niebo bezchmurne. W dzień temperatura przejdzie na delikatny plus.

We wtorek przymrozki zaczną wracać już po godzinie 18:00 do całego kraju. Najniższe temperatury zanotujemy w środę około godziny 6:00 rano.

Wówczas od Kaszub po Kujawy, Mazowsze, Lubelskie, Podlasie i w Małopolsce temperatura spadnie miejscami do nawet -8 stopni Celsjusza na wysokości 2 metrów. Przy gruncie miejscami możliwe nawet -10 stopni. W centrum zanotujemy około -6/-4 stopni. Najcieplej na zachodzie – tam od -4 do -2 stopni na wysokości 2 metrów i do -6 stopni przy gruncie.

Kolejna noc z środy na czwartek mróz przyniesie na wschód od Wisły – tu zobaczymy od -6 do -3 stopni. Między rzeką Wisła, a Warta (Poznań- Warszawa) zanotujemy około 0 stopni a przymrozki przy gruncie. Na zachodzie kraju już powyżej zera zarówno przy gruncie jak i na wysokości 2 metrów.

Podsumowując, na zachodzie kraju czekają nas dwie mroźne noce, zaś na wschód od Wisły będą to 3 mroźne noce. Najniższe temperatury zanotujemy w okolicy takich miast jak Kielce, Łódź, Kozienice, Staszów, Kolbuszowa, Suchedniów, Lidzbark, Brodnica, Mława, Przasnysz, Iława, Śliwice, Kościerzyna, Bytów, Gołdap, Bartoszyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here