Nawet powyżej 5 zł za kilogram truskawek na mrożenie

truskawki przemysłowe ceny skupu

Na rynku przybywa truskawek z upraw gruntowych, ale do wysypu musimy jeszcze trochę poczekać. Niemniej kolejne przetwórnie rozpoczynają skup. Za kilogram owoców bez szypułki można już otrzymać ponad 5,00 zł za kilogram.

Coraz więcej pracujących przetwórni to coraz więcej punktów skupu, które pośredniczą w handlu surowcem. Dziś w zagłębiu grójeckim najczęściej spotkamy się z cenami od 4,50 do 4,60 zł za kilogram truskawek bez szypułki. Co ciekawe zakłady otwarcie informują swoich dostawców o dużym zapotrzebowaniu na truskawki.

Natomiast truskawki na tłoczenie są skupowane najczęściej po 3,00 zł za kilogram. Za wyższą klasę truskawek z szypułką można otrzymać dziś maksymalnie 3,50 zł za kilogram. 

– Rozrzut cen na rynku jest obecnie bardzo duży – informuje pan Patryk Sowiński, który zajmuje się handlem i mrożeniem owoców. Jak dodaje popyt w rozumieniu całego kraju również jest na wysokim poziomie.

Na wszystkich swoich punktach skupu nasz rozmówca oferuje dziś 5,30 zł/kg truskawek bez szypułki netto. Oferuje także płatność gotówką na miejscu załadunku. Zatem na dziś jest najwyższa potwierdzona przez nas cena skupu.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here