Od wtorkowego popołudnia truskawki utrzymują nieco lepsze ceny

zbiory truskawek

Po świątecznym dniu, piątkowy poranek nie przynosi błyskawicznego wzrostu podaży i spadku cen. Niemniej na rynkach hurtowych będzie powoli przybywało owoców.

Świąteczny handel – lepsze ceny

Przegląd rynku truskawek deserowych zacznijmy od największego rynku, czyli Bronisz. Wczoraj handel wznowiono od godzinie 16:00. Podaż nie była duża. W efekcie utrzymały się stawki wtorkowego popołudnia i środowego poranka. Wczoraj truskawki sprzedawano, w zależności od jakości, od 7,00 do 10,00 zł/kg (14,00 – 20,00 zł/łubianka).

Wczoraj przez cały dzień owocami handlowano także w Nowym Przybojewie. Tam stawki były nieco tańsze i wahały się od 5,50 do 8,00 zł/kg (11,00 – 16,00 zł/łubianka). Z kolei dziś, we wczesnych godzinach porannych kupujący znowu czekają na dowóz świeżych truskawek.

Aktualne ceny truskawek – 31.05.2024

Część plantatorów wczoraj świętowała i zbiory są kontynuowane dziś, od wczesnych godzin porannych. Jednak zanim na auta dostawcze trafi po kilkaset łubianek i zanim sadownicy dojadą nimi na rynki hurtowe minie kilka godzin. Do tego czasu podaż jest jeszcze stosunkowo niska.

Piątkowy poranek to na rynku w Broniszach przynosi stawki nieco niższe od wczorajszych, lecz znacznie lepsze niż te z ubiegłego tygodnia. W transakcjach dominuje zakres od 6,00 do 9,00 zł/kg (12,00 – 18,00 zł/łubianka). Jeśli chodzi o sprzedaż z gospodarstw to wczoraj i dziś obowiązują stawki na poziomie 12,00 – 13,00 zł za łubiankę. Plantatorzy informują, że pośrednicy powinni być świadomi, że od początku przyszłego tygodnia, podaż owoców zacznie spadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here