W październikowym „TMJ” – nie tylko o truskawkach przed zimą

W październiku jest jeszcze czas na przygotowanie pola pod nowe nasadzenia. Jest czas np. na odkażanie, który to zabieg staje się coraz bardziej popularny wśród plantatorów truskawki. Okazuje się bowiem, że wciąż brakuje nowin pod uprawę, a tym bardziej czasu na przeprowadzenie zmianowania i uprawę roślin fitosanitarnych.
 

Z pomocą przychodzą firmy oferujące produkty chemiczne do odkażania gleby np. Basamid 97 GR. Środek można stosować samodzielnie w gospodarstwie, a pracę można usprawnić korzystając z usługi firmy Boryna – wynajmu maszyny do aplikacji Mix Tiller Dry. Za jej pomocą można równocześnie aplikować środek, formować zagony i okrywać je folią. Więcej o zaleceniach dotyczących przygotowania pod nowe nasadzenia w art. „Podstawa to czysta gleba”.

Pod koniec października i w listopadzie większość plantatorów truskawek przygotowuje rośliny do zimy. Większość wybiera agrowłókniny. Oferta rynkowa jest bardzo duża, zatem jak wybrać najlepszą dla siebie tkaninę i jak zabezpieczyć plantację? Na te pytania zalecenia od oferentów agrowłóknin na krajowym rynku zebrała Aleksandra Andrzejewska.

W numerze także podsumowanie sezonu malinowego w kraju i zagranicą, relacja z targów „Zieleń to Życie”, a także artykuł dr Agnieszki Orzeł (Niwa Hodowla Roślin Jagodowych) nt. możliwości uprawy jeżyn owocujących na pędach dwuletnich z wykorzystaniem systemu RCA.

Polecała Dorota Łabanowska-Bury, redaktor naczelna miesięcznika „Truskawka, malina, jagody”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here