Pierwsze polskie truskawki będą kosztować tyle co włoskie?

truskawki

Na Jagodowych Trendach w Kraśniku będziemy dyskutowali przede wszystkim o polskich truskawkach i innych gatunkach jagodowych. Niemniej zawsze warto sprawdzić, co dzieje się w innych krajach.

W Polsce za oknami śnieg, a na południu Włoch pierwsze spółdzielnie zaczynają sezon truskawkowy. Jak zawsze pierwsze owoce w sezonie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kupujących, niezależnie od gatunku czy kraju. Tamtejsi handlowcy twierdzą, że pierwsze truskawki sprzedają się błyskawicznie.

Pierwsze nieduże partie truskawek (około 500 – 600 kg) są obecnie wprowadzane na rynki hurtowe w północnej części kraju. Ceny robią wrażenie, za 2 kilogramowy karton hurtownicy muszą zapłacić około 70 zł, czyli 35 zł/kg.

Na pierwsze polskie truskawki musimy poczekać jeszcze ponad 4 miesiące. Krajowy sezon zaczynają tradycyjnie owoce ze szklarni na początku kwietnia. Biorąc pod uwagę koszty produkcji w szklarniach, które wynikają przede wszystkim z cen węgla można zakładać, że wiosną 2023 polskie truskawki szklarniowe będą osiągały podobne ceny, jak pierwsze owoce z południa Włoch, o których mówimy…

źródło: freshplaza.it

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here