Plantatorzy oczekiwali lepszych cen za Malwinę

truskawki

Zbliżamy się do końca sezonu truskawek gruntowych. A jeśli koniec sezonu, to Malwina. Odmiana ta zyskała dość dużą popularność wśród plantatorów. Jeśli chodzi o podaż truskawek, to w sprzedaży na rynkach hurtowych spotkamy niemalże wyłącznie Malwinę.

Pomimo tego, że podaż truskawek jest znacznie mniejsza, to popyt na nie jest przeciętny bądź nawet słaby. Niektórzy plantatorzy tłumaczą to tym, że smak tegorocznej truskawki nie zachwycał i stąd brak zainteresowania nią pod koniec sezonu. Co prawda, ostanie partie odmian Florence i Malwina są bardzo dobrej jakości i mają wyśmienity smak, to zdaniem części plantatorów konsumenci już w tym momencie nie wracają po truskawki, właśnie ze względu na jej słabą jakość w szczycie sezonu.

Zaczynają się natomiast pojawiać truskawki z tunelów. Zdaniem ekspertów, odmiany powtarzające owocowanie będą wygranymi tegorocznego sezonu.

Jeśli chodzi o ceny truskawek, to najwyższej jakości truskawki „ceni się” od 15 do 16 zł za łubiankę. Cena transakcyjna jest nieco niższa. Truskawki przeciętnej jakości to ceny około 12 – 13 zł za łubiankę. Watro sięgnąć pamięcią do końcówki ubiegłego sezonu, kiedy większą część plonów Malwiny sprzedawano od 18 do ponad 20 zł za łubiankę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności