Popyt na truskawki jest ogromny – aktualne ceny truskawek, 26.06.2024

Hademar

Na rynki hurtowe trafiają truskawki odmian powtarzających owocowanie. Jak kształtuje się rynek w „zwariowanym” sezonie 2024?

Aktualne ceny truskawek powtarzających owocowanie

– Tak samo, jak w przypadku upraw gruntowych i kolejnych gatunków owoców także początek owocowania odmian powtarzających owocowanie jest wcześniejszy. My zaczęliśmy niedawno zbiory odmiany Hademar uprawianej w tunelach na podwyższonych zagonach – mówi Patryk Ogieniewski, plantator ze Strykowa (gmina Mogielnica).

Obecnie owoce z gospodarstwa sprzedawane są po 18,00 zł/kg z opakowaniem. Jeśli ktoś dostarcza własne opakowanie, cena wynosi 17,00 zł. Taka stawka utrzymuje się od ponad tygodnia. Zatem w porównaniu z przełomem maja i czerwca czy z cenami pierwszych owoców z tuneli jest ona wyjątkowo stabilna.

– Kupcy, jak to kupcy… mówią o obniżkach spowodowanych większymi ilościami truskawek odmiany Malwina. Pamiętajmy, że tak samo jak w momencie, gdy truskawka tunelowa konkuruje z pierwszymi owocami spod folii perforowanej, tak samo dziś mówimy praktycznie o dwóch odmiennych klasach produktu – dodaje plantator.

Jeśli pogoda dopisuje, trwałość Malwiny może dorównać truskawce tunelowej. Jednak cena Malwiny nie powinna znacząco wpływać na cenę truskawki tunelowej (powtarzającej owocowanie).

HademarBardzo duży popyt na truskawki

– Popyt na truskawki jest ogromny. Wystarczyło dodać jedno ogłoszenie na różnych portalach i grupach na Facebooku, a w ciągu dwóch dni odezwało się do mnie 10 zdecydowanych odbiorców. Nowi klienci nadal dzwonią i pytają o truskawki. Szybki koniec sezonu i wysokie ceny z połowy czerwca też mają znaczący wpływ na obserwowane zainteresowanie – kontynuuje właściciel marki „Ognisty Owoc”.

Jednak pan Patryk nie zamierza sprzedawać każdemu chętnemu po 100 czy 200 kilogramów. Zdecydowanie stawia na stabilizację i stałą współpracę z większymi odbiorcami. Takie kontakty handlowe będą „na wagę złota”, szczególnie, gdy przyjdzie trudny sezon.

tunele

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here