Przegląd cen truskawek na krajowych rynkach hurtowych

Od soboty (w ciągu dnia) notujemy temperatury około 25 stopni Celsjusza. Pogoda przyspiesza dojrzewanie truskawek, a co za tym idzie, zwiększa się ich podaż na rynku. Ceny jak co roku spadają wraz z coraz większymi dostawami owoców spod folii perforowanej. 

Od początku tygodnia notujemy powolny spadek cen truskawek deserowych. Zjawisko obserwujemy co roku wraz ze stopniowym wzrostem podaży owoców. Jeśli chodzi o pogodę to chłodna i deszczowa aura do połowy maja sprzyjała producentom truskawek tunelowych. Podaż była ograniczona i nie zwiększała się tak szybko, jak w ubiegłych sezonach. Obecnie ciepłe i słoneczne dni odwróciły ten trend i podaż wyraźnie się zwiększa.

Poniedziałek, wtorek i środa to dominacja truskawek spod folii perforowanej jeśli chodzi o podaż. Owoce z rejonu Czerwińska nad Wisłą, dostarczane są na rynki hurtowe przede wszystkim przez pośredników. Tak jest między innymi na rynku w Broniszach. Dziś ceny od 12,00 do 14,00 zł za kilogram dotyczą właśnie owoców z tego systemu uprawy.

Cały czas dostępne są także truskawki z tuneli foliowych. W tym przypadku plantatorzy są zdania, że wyższa cena broni się jakością. Maksymalne ceny hurtowe truskawek dotyczą owoców spod osłon. Dziś na rynku w Broniszach są to stawki 15,00 – 17,00 zł za kilogram. Należy podkreślić, że ceny truskawek z tuneli spadają wolniej niż ceny owoców spod folii, co jest potwierdzeniem słów plantatorów.

Nieco niższe ceny notujemy na Targowisku w Nowym Przybojewie. Tam kilogram w zależności od odmiany wyceniany jest dziś od 10,00 do 12,50 zł. Niemniej wczoraj przy dużym dowozie owoców ceny spadły przez jakiś czas poniżej 10,00 zł za kilogram.

Spadki cen obserwujemy także na pozostałych rynkach hurtowych w kraju.

  • Lubelska Elizówka  16,00 – 20,00 zł/kg
  • Gdański Renk        15,00 – 18,00 zł/kg
  • Łódzka Zjazdowa     9,00 – 14,00 zł/kg

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here