Rozpoczyna się skup truskawek w zagłębiu grójeckim

ceny truskawek 2020

Chociaż tytułowe zagłębie grójeckie zdecydowanie słynie z produkcji jabłek to od soboty pracę zaczęły punktu skupu truskawek. Dziś dołączają kolejne. Ceny truskawek, choć nieco wyższe od początkowych nadal nie do końca satysfakcjonują producentów.

Dziś ceny skupu truskawek bez szypułki z przeznaczeniem na mrożenie wynoszą najczęściej 3,50 zł/kg. Truskawki z szypułką są z kolei skupowane w rejonie Czerwińska nad Wisłą po 2,30 zł/kg. Obserwujemy zatem wzrosty z początkowych 3,00 i 1,50 zł/kg w zależności od przeznaczenia surowca.

Pierwsze punkty skupu w zagłębiu grójeckim działały już w sobotę, 12 czerwca. Skupione ilości truskawek były bardzo małe. Wraz ze zwiększającą się podażą, działalność rozpoczynają kolejni przedsiębiorcy. Dziś pracę rozpoczynają następni.

O ile obserwowane wzrosty cen w stosunku do początku skupu bez wątpienia cieszą producentów, to nadal nie są to stawki dające godziwych zysków przy rosnących kosztach produkcji. Stawki rzędu dają zaledwie zwrot kosztów i minimalny zysk dla producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here