Serbskie maliny pod śniegiem [Zdjęcia od producentów]

maliny pod śniegiem

Arktyczna masa powietrza, która dotarła nad Europę doskwiera wszystkim uprawom sadowniczym. Również Serbowie i Bośniacy doświadczyli bardzo niskich temperatur i opadów śniegu, które przykryły plantacje. Na Bałkanach oprócz białego puchu temperatury spadły nawet do -10 stopni Celsjusza.

Wczorajszy poranek przywitał serbskich i bośniackich plantatorów malin widocznymi na zdjęciach widokami. W zależności od regionu spadło od kilku do kilkunastu centymetrów śniegu a temperatura dzisiejszego ranka wynosiła od -1 do -10 stopni Celsjusza.

Podobnie jak Francuzi Nierówna walka francuskich sadowników z mrozem , także sadownicy z Bałkanów próbowali chronić plantacje malin na wiele sposobów. Między innymi używano świec dymnych.

Bardziej od śniegu sadowników martwią temperatury. Wczoraj temperatury spadły delikatnie poniżej zera. Dziś natomiast na plantacjach widocznych na zdjęciach temperatura spadła do -8 stopni Celsjusza. Na razie nie mówi się o stratach, zdaniem plantatorów jest na to za wcześnie. Niestety, prognozy mówią o kolejnych przymrozkach.

maliny pod śniegiem

świece dymnemaliny w Bośnimaliny pod śniegiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności