Skup malin 2022: Granica 20 zł za kilogram osiągnięta

skup malin

Cena skupu malin budzi bardzo duże emocje wśród producentów, pośredników i przetwórców. Pierwsza, „psychologiczna” granica ceny skupu została właśnie przekroczona. Czy czekają nas kolejne wzrosty?

Wczoraj, zarówno w kraśnickim zagłębiu malinowym jak i w zagłębiu grójeckim pierwsi odbiorcy oferowali za kilogram malin cenę 20,00 zł netto (bez podziału na klasy jakości).  Zatem mówimy o cenie 21,40 zł za kilogram brutto. Zatem do ubiegłorocznych rekordów coraz bliżej.

Minimalna cena kilograma malin deserowych na rynkach hurtowych wynosi z kolei 22,00 – 24,00 złote. Zatem znacząco nie dobiega od ceny skupu. Zapytaliśmy o zdanie przedsiębiorców pośredniczących w handlu malinami przemysłowymi. Są oni zdania, że w nadchodzącym tygodniu przekroczona zostanie kolejna granica – 25,00 zł za kilogram w skupie. Czy tak będzie? Przekonamy się za kilka dni.

Producenci przewidują, że na rynku możemy również w tym sezonie notować sytuacje, w których cena na punktach skupu jest wyższa od cen na rynkach hurtowych. Z takimi sytuacjami mogliśmy spotkać się w sezonie 2021. Choć teoretycznie nie powinno mieć to miejsca, to jednak potwierdza opinie producentów sprzed sezonu, że przetwórcy będą walczyć w tym roku o każdy kilogram malin.

5 KOMENTARZE

  1. Skąd komentujący biorą tak niskie ceny jak pytałem ostatnio rodziny to mówili że była po 17 i na drugi dzień już była po 18zł. A to był zeszły tydzień. Może poszukajcie 20-30km dalej i przestańcie dawać się oszukiwać.

  2. Powiedzcie gdzie sprzedawać maliny w lubelskim. Okolice Bychawy dzisiaj po 14 zł. Ma być jeszcze taniej. Mam też czarna porzeczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here