Skup truskawek 2022 – ceny powoli rosną

skup truskawek

Dziś ceny skupu truskawek przemysłowych po raz kolejny wzrosły. To dobra informacja dla producentów. W interesie wszystkich jest, abyśmy do końca sezonu notowali trend niemalejący.

Większe ilości truskawek przemysłowych są kupowane obecnie jedynie w rejonie Czerwińska nad Wisłą – największym truskawkowym zagłębiu w Polsce. Punkty skupu funkcjonują na początku sezonu przede wszystkim na targowisku w Nowym Przybojewie. Tam truskawki z szypułką skupowane są dziś po 3,00 zł za kilogram.

Do zbiorów truskawek z gruntu musimy poczekać jeszcze ponad tydzień. To też w tym czasie rozpocznie się skup w pozostałych częściach kraju. Dziś za truskawki do mrożenia (bez szypułki) można dostać 5,00 zł za kilogram. Taką cenę oferuje między innymi Daniel Macierzyński. Na uznanie zasługuje fakt, że od kilku lat otwarcie publikuje ceny skupu wielu gatunków na swoich mediach społecznościowych. Do przyszłego tygodnia owoce kupowane są po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Truskawki skupowane w Nowym Przybojewie to owoce, które nie zostały sprzedane na rynek deserowy. Jak widać na zdjęciach, w plastikach jest dużo niedojrzałych owoców. W związku z tym teoretycznie nie powinien dziwić fakt, że ceny na wspomnianym rynku są najniższe w Polsce.

W ubiegłym sezonie skup truskawek przemysłowych z gruntu rozpoczął się około 15 czerwca. Wówczas wyjściowe ceny za owoce na mrożenie były na poziomie 3,50 zł/kg. Po kilku dniach wzrosły do 4,00 zł/kg i utrzymywał się na takim poziomie przez dłuższy okres. Truskawki z szypułką kosztowały natomiast początkowo 2,50 zł/kg. Następnie cena systematycznie spadała do 1,70 zł/kg.

truskawki skup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here