Skup truskawek na tłoczenie będzie kontynuowany!

ceny truskawek

Wczoraj spadły ceny truskawek z szypułką na tłoczenie i pojawiło się też wiele pogłosek o zakończeniu skupu.

Pogoda nie sprzyja dojrzewającym truskawkom. Producenci bardzo często są zmuszeni przerwać zbiory ze względu na pogodę, albo rezygnować z supełkowania truskawek, bo jakość na to nie pozwala.

Plotki o zakończeniu skupu były następstwem bardzo niesprzyjającej pogody. Truskawki gniją, są mocno uwodnione i mają niski poziom Brix. Proces tłoczenia z takiego surowca jest mniej wydajny.

Dodatkowo, pod dużymi zakładami pojawiły się duże kolejki i zaczęło się mówić, że skup ma zostać przerwany. Spadły też ceny – z dnia na dzień obniżyły się o 30 groszy. W mazowieckim truskawki w kisten można było sprzedać wczoraj w cenie od 1,70 do 1,80 zł/kg.

Według naszych informacji, na tłok pod dużymi zakładami miało wpływ między innymi to, że niektóre mniejsze zakłady zrezygnowały z zakupu tego surowca z uwagi na nie najlepszą jakość. 

Nikt nie potwierdza jednak plotek o przerwaniu skupu. Będzie on nadal kontynuowany. Niestety, nie wyklucza się dalszego spadku cen. Jeśli chodzi o obecne wymagania, są one takie same, jak każdego roku – w kistenie nie powinny znaleźć się truskawki całkowicie zgniłe. 

Niektórzy plantatorzy są zdania, że przy odpowiedniej cenie zakłady kupią towar w każdej jakości…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here