Skup truskawek – obniżki cen na koniec sezonu

truskawki na tłoczenie

W przypadku truskawek przemysłowych skup powoli dobiega końca. Ceny spadły zarówno w przypadku truskawek na mrożenie i na tłoczenie. Są one wynikiem spadającej jakości surowca.

Wczoraj spadły ceny skupu truskawek przemysłowych. Owoce na mrożenie staniały (najczęściej) z 4,00 zł/kg do 3,70 zł/kg. Z kolei owoce na tłoczenie staniały o symboliczne 10 groszy ze 1,80 zł/kg do 1,70 zł/kg.

Sezon przetwórstwa truskawek powoli dobiega końca. Coraz więcej punktów skupu informuje dostawców o zakończeniu sezonu. Część przetwórni kończy produkcję w piątek.

Chociaż spadki cen nie są dobrą informacją dla producentów to są prawidłowo argumentowane. Zdaniem branży zamrażalniczej jakość owoców do mrożenia znacząco spadła w ostatnich dniach. Wynika to przede wszystkim z natury truskawek. Jak wiadomo, jakość owoców spada wraz z kolejnymi zbiorami.

3 KOMENTARZE

  1. Dopóki przetwórstwo będzie w rękach zachodnich,doputy nikt nie będzie dbał o polskiego rolnika i producenta.Zmowa cenowa na wszystkie produkty.Rolnik musi sprzedać, choćby miał dołożyć,a ” mafia” jak nie ma sto procent zysku to się wogule nie dotyka do towaru

    • Jak przetwórstwo będzie w polskich rękach to będzie lepiej? Każdy, bez względu na narodowość dba tylko o swoje interesy. Tak się robi biznes. Tanio kupić, drogo sprzedać i nikt nie ma sentymentów.

  2. Qwerty- tak jak ty myślisz to też myślą prostytutki. Jak było Polskie było nawet po 2,7 zł kg wiśni wiele lat temu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here