Spadek cen truskawek na tłoczenie!

ceny truskawek spadły

O możliwym spadku cen truskawek w kisten (z przeznaczeniem na tłoczenie) słyszeliśmy już wczoraj. Dziś ceny skupu w mazowieckim spadły z 2,10 na 1,80 zł/kg.

Czytelnicy informowali nas dziś kilkukrotnie o dużych kolejkach przed zakładami tłoczącymi truskawki.

Z jednej strony mówi się o tym, że po intensywnych deszczach truskawki przeznaczone na tłoczenie nie spełniają wymaganych norm jakości. Przetwórnie tłumaczą spadki małą wydajnością surowca.

Z drugiej strony, część plantatorów jest zdania, że tegoroczna podaż nie może doprowadzić do zatorów, jakie widzieliśmy dziś pod zakładami. Według nich jest to sztuczny tłok, który ma tłumaczyć spadki cen.

Niemniej, w efekcie cena spadła o 30 groszy w jeden dzień. Dziś na większości skupów w mazowieckim cena truskawek w kisten wynosi 1,80 zł/kg, a warto napisać, że w innych rejonach może być jeszcze taniej.

Plantatorzy są zszokowani. Sądzili, że przy obniżce plonu ceny będą znacznie wyższe. 

2 KOMENTARZE

  1. Przetwórcy wcale nie ukrywają, że nabyli w tym roku gotową, zapakowaną truskawkę za 0.90 euro/kg z Egiptu… To jak tu ma być wysoka cena?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię