Spotkanie PROCAM na plantacji porzeczek [Zdjęcia]

4 czerwca 2023 roku w miejscowości Helenów (gmina Lipsko) odbyło się spotkanie demonstracyjne PROCAM na plantacji porzeczek. 

Wśród zgromadzonych byli zarówno plantatorzy porzeczek, jak i osoby, które dopiero przyglądają się uprawie tego gatunku i planują nasadzenia w kolejnych latach.

Właściciel plantacji Jarosław Tłuścik i zarazem doradca firmy PROCAM, omówił technologię nawożenia i ochrony, jaką z powodzeniem stosuje w swoim gospodarstwie. dr Krzysztof Gasparski przedstawił bieżące problemy i zalecenia oraz podkreślał wysokie bezpieczeństwo stosowania technologii AVALON w porzeczce.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się doświadczenie z zastosowaniem giberelin w uprawie czarnej porzeczki. Wiele osób widziało różnice na korzyść Promalinu stosowanego 1-2 razy w okresie kwitnienia pod kątem lepszego zawiązania jagód lub też większej siły wzrostu krzewów. Czy różnice utrzymają się w dłuższej perspektywie czasu, przekonamy się podczas zbioru.  Stan odżywienia plantacji technologią AVALON spotkał się z dużym uznaniem wśród zaproszonych plantatorów porzeczki czarnej i czerwonej. Zdaniem doradców PROCAM, biorąc pod uwagę efekty, popularność tego rozwiązania w kompleksowej technologii dokarmiania dolistnego będzie rosła w kolejnych latach.

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here