Truskawki 2024: Cenowe ożywienie na rynkach hurtowych

marmolada

Wczoraj od późnego popołudnia, przez noc i dzisiejszy poranek na rynkach hurtowych ożywił się handel truskawkami. To efekt nieco mniejszej podaży.

Poprawa sytuacji w handlu to przede wszystkim efekt długiego weekendu, ponieważ na przykład rynek w Broniszach dziś od 12:00 jest już zamknięty. W związku z tym część plantatorów nie zdecydowała się na sprzedaż w dniu dzisiejszym – podaż jest mniejsza. Handel na największym rynku w Polsce zostanie wznowiony jutro o godzinie 16:00.

W rezultacie, owoce wyższej jakości na rynku w Broniszach kosztowały wczoraj po południu 7,50 – 8,00 zł/kg (15,00 – 16,00 zł za łubiankę). Dziś przed południem maksymalne stawki dochodzą do 9,00 zł/kg, czyli 18,00 zł za łubiankę.

Najtaniej jest tradycyjnie na rynku w Nowym Przybojewie, gdzie ceny wahają się w środę od 5,50 do 7,00 zł/kg (11,00 – 14,00 zł za łubiankę).

Patrząc na postępy w zbiorach, poprawa na rynku nie jest efektem kończącego się wysypu truskawek z gruntu, a chwilowo niższej podaży. Ponadto notujemy popyt ze strony kupujących z Litwy, Słowacji czy Czech. Miejmy nadzieję, że opisana poprawa koniunktury będzie końcem cenowego „dołka” z ostatnich dni.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here