Truskawki: Popyt na owoce przemysłowe nie maleje

truskawki przemyslowe

O ile tradycyjny skup w większości już się skończył lub dobiega końca, o tyle popyt na truskawkę przemysłową wydaje się nie maleć, a wręcz przeciwnie. 

Pomimo tego, że zbiory większości odmian już się zakończyły, to skup truskawek przemysłowych się nie kończy. Jak widać z perspektywy czasu, nieprawdą okazały się również pogłoski o zakończeniu przetwórstwa i skupu z powodu słabej jakości.

Obecnie można zauważyć dość duży, jak na tę porę sezonu, popyt na truskawki z szypułką. Nie bez znaczenia jest również znaczna poprawa jakości owoców.

Aktualnie truskawki takie są skupowane przeważnie po 2,00 zł/kg, ale pojawiają się również oferty po 2,20 zł/kg. Ponadto, wraz z tymi cenami truskawek otrzymujemy zapewnienia o skupowaniu do samego końca i ostatniej truskawki. 

Truskawki z szypułką przeznaczone są głównie na puree, produkcje musów czy wszelkiego rodzaju dodatków dla cukiernictwa. Zainteresowanie ze strony odbiorców i wzrosty cen wydają się potwierdzać głosy o tym, że zakłady przetwórcze w żaden sposób nie zakupiły pożądanej przez siebie ilości surowca.

Jak mówi nam jeden z przedsiębiorców zajmujący się opisywanym handlem, około połowa kupowanego przez niego tonażu truskawek przemysłowych z szypułką trafia na eksport. Owoce nie są kupowane w kisteny, lecz w popularne, duże plastiki.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności