765×100-Greensort

System uprawy truskawek “up and down” nagrodzony

Sofia Michieli zdobyła niedawno nagrodę innowacyjności Smau od Padwy. Nie ma jeszcze 23 lat, ale ma już jasno określone pomysły. Absolwentka nauk rolniczych z najlepszymi ocenami, już poświęciła się biznesowi, a w zeszłym roku stworzyła szklarnię o powierzchni 6000 m2 do uprawy truskawek w systemie „Up and Down”.

W Holandii system jest już znany, a we Włoszech nie jest zbyt powszechny, a jeszcze mniej w uprawie truskawek. W praktyce uprawa odbywa się przy użyciu substratu z włókna kokosowego i perlitu. Sadzenie odbywa się na dwóch poziomach, dzięki czemu pracownicy mogą zbierać owoce na stojąco.

Szklarnia ma około 120 m długości i 50 m szerokości. W górnej części ma 4 m wysokości. Okna w szklarni znajdują się na górze – w dachu i po bokach. Regulowane są automatycznie za pomocą elektronicznej jednostki sterującej, która ocenia temperaturę, wilgotność i parametry wiatru.

Jak mówi Sofia: „Dzięki temu systemowi możemy uprawiać około dwa razy więcej roślin na tej samej powierzchni, obecnie mamy 110 000 roślin odmian ‘Portola’ i ‘Albion’, zasadzonych zeszłego lata, jednak testujemy również inne odmiany. Perspektywy są bardzo dobre, z produktem o doskonałym smaku i bardzo wysokiej jakości, dzięki systemowi „Up and Down” nie tylko zwiększamy plony, ale także jakość pracy i zarządzania gospodarstwem”.

Karol Pajewski
za: www.fresh-plaza.es

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności