W produkcji truskawek zdobywam klientów smakiem

truskawki w punetkach

Produkując najlepszej jakości truskawki, które wyróżniają się smakiem nie trzeba się martwić o zbyt. Zdaniem plantatora z Wielkopolski jest to najlepsze podejście do produkcji na rynki lokalne i przy sprzedaży bezpośredniej.

Zdaniem Łukasza Tylkowskiego produkowanie truskawek na lokalne rynki musi opierać się na ochronie biologicznej i ograniczaniu stosowania chemicznych środków ochrony w okresie zbiorów. Poza tym stawia na trwałe relacje handlowe z detalistami i konsumentami.

Nasz rozmówca gospodaruje w Wielkopolsce, nieopodal Konina. Obecnie rozpoczyna zbiory truskawek z tuneli. Na głównym zdjęciu owoce z dzisiejszego zbioru, odmiana Rumba. Właśnie rozpoczyna sprzedaż pierwszych truskawek. Z jego obserwacji wynika, że rynek jest spragniony sezonowych owoców.

– Ograniczam także nawożenie, ponieważ stawiam na smak a klienci to doceniają – Plantator uprawia nowe odmiany, takie jak Rumba czy Vibrant. Klienci próbując owoców nierzadko komentują konsumpcję stwierdzeniem „smak dzieciństwa!”. Wspominają także smak legendarnej odmiany Senga Sengana. Dzięki temu są w stanie zapłacić wyższą cenę za ulubiony produkt.

– Jakość i smak owoców pozwalają do pewnego momentu dyktować warunki, a odbiorcy świadomi jakości i technologii uprawy są w stanie poczekać na swoją kolej i zapłacić więcej – mówi. Nasz rozmówca sprzedaje obecnie kilogram odmiany Rumba po 28 zł za kilogram a kolejka chętnych do zakupu wydłuża się. Zainteresowanie jest bardzo duże, także ze strony zaprzyjaźnionych detalistów.

Pan Łukasz jest zdania, że lepiej wyprodukować i sprzedać mniejszy tonaż, niż, jak sam mówi, „przerzucać tony” truskawek. Ostateczny bilans finansowy może być podobny. System sprzedaży jaki praktykuje jest jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem. Sprzedaje bezpośrednio z domu, a większe ilości odbierają detaliści. „Poczta pantoflowa” dotychczas jest najlepszą reklamą, ponieważ producent nie sprzedaje swoich owoców na rynkach hurtowych. W związku z tym nie może sobie pozwolić na błędy, ponieważ ta sama poczta pantoflowa bardzo szybko podważy jakość jego owoców.

truskawka rumbatruskawki w punetkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here