Włochy: Mafia zainwestowała w produkcję truskawek 4 miliony euro

truskawka w szklarni

Włoskie służby zatrzymały 12 osób na południu kraju pod zarzutem prowadzenia zorganizowanej grupy przestępczej. To co wyróżnia tę sprawę, to inwestycja (nielegalnie pozyskanych) pieniędzy w uprawę truskawek i handel owocami.

Włoska służba do zwalczania mafii – Potenza – razem z odpowiednikiem naszej służby celno-skarbowej zatrzymały 12 osób. Prowadzili oni zorganizowaną grupę przestępczą.  Chodzi o wymuszenia haraczy, handel narkotykami i pranie pieniędzy w… sektorze ogrodniczym.

Jak udowodnili śledczy, w latach 2013 – 2019 przestępcy zainwestowali zdobyte dzięki przestępstwom środki w produkcję rolną. W ten sposób zainwestowano w produkcję truskawek 4 miliony euro (18 200 000 zł). Ponadto przestępcy kupowali ziemie, nieruchomości, maszyny i oprzyrządowanie do produkcji ogrodniczej.

Przestępcy, dzięki swoim gospodarstwom rolnym i handlu owocami prali pieniądze. Kupowano owoce za gotówkę, a następnie etykietowano i sprzedawano jako własną produkcję. Takim sposobem wykazywano w księgach „legalne” przychody.

źródło: italiafruit.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here