Włoskie Rimini światową stolicą branży borówkowej – Macfrut 2023

polskie borówki

Od 3 do 5 maja we włoskim Rimini będzie odbywała się kolejna edycja targów Macfrut. Chociaż są to targi całej branży owocowo-warzywnej to z punktu widzenia producentów owoców jagodowych głównym wydarzeniem podczas tegorocznej edycji będą konferencje i wystawy związane z produkcją i globalnym handlem borówkami.

Symbolem 40. edycji targów jest właśnie owoc borówki. W ramach wydarzenia odbędą się liczne tematyczne sympozja. Eksperci z całego świata opowiedzą o globalnym handlu i trendach. Goście będą mogli zobaczyć wystawy dotyczące nowych odmian, innowacyjnych form pakowania czy technologii związanych z eksportem. Zatem przez kilka dni Rimini niewątpliwie będzie światową stolicą branży borówkowej.

Niemniej, tegoroczne targi Macfrut to nie tylko branża jagodowa. W ramach imprezy odbędą się także konferencje branży szkółkarskiej, która zaprezentuje odmianowe nowości w ramach kilku gatunków, między innymi jabłoni, czereśni czy truskawek. Goście będą mieli okazje zobaczyć efekty 50 programów hodowlanych z całego świata.

Macfrut 2023 odbędzie się w Rimini Expo Center we Włoszech w dniach od 3 do 5 maja 2023. Swoją obecność potwierdziło 1100 wystawców reprezentujących cały łańcuch dostaw owoców i warzyw. Cała wystawa jest o 35% większa niż przed rokiem. Tytułowe targi to także dobra okazja do nawiązania relacji biznesowych. Weźmie w niej bowiem udział ponad 1500 akredytowanych kupców z całego świata.

Podczas targów nie będą się nudzić także producenci ziół, przypraw i roślin leczniczych (Spices & Herbs Global Expo), biologicznych środków ochrony (Biosolutions International Event) oraz producenci i dystrybutorzy pomidorów (The Red Planet).

źródło: Materiały prasowe targów Macfrut 2023

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here