Agrosimex rozpoczyna Projekt Jabłko

zagrożenie rozwój sadownictwa na wschodzie

Mnogość rozwiązań dostępnych do ochrony i nawożenia upraw sadowniczych powoduje, że w praktyce każde gospodarstwo posiada zróżnicowaną strategię prowadzenia uprawy. Znalezienie „złotego środka” czyli optymalnego balansu pomiędzy kosztami, a otrzymanym plonem jest często zaburzane przez niepewny czynnik jakim jest pogoda. Utrudnia ona tym samym weryfikację czy dane podejście do prowadzenia sadu jest odpowiednie czy nie.

W sezonie 2021 firma Agrosimex rozpoczyna Projekt Jabłko – całoroczne doświadczenie na odmianach Red Jonaprince oraz Gala. Inicjatywa ta ma na celu przetestowanie w praktyce rozwiązań skrojonych na miarę wskazanych odmian przy uwzględnieniu czynnika ekonomicznego, a zarazem maksymalizacji wysokości i jakości plonu.

Projekt Jabłko jest krokiem naprzód w kierunku profesjonalnego doradztwa, które jest kluczem do poprawienia konkurencyjności polskiego jabłka na rynku.

Relacja z doświadczenia w ramach Projektu Jabłko będzie prowadzona w formie wideoreportaży publikowanych w mediach społecznościowych Agrosimex.

Jędrzej Pytkowski, Dyrektor Działu Marketingu i Rozwoju

projekt jabłko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności