#3 Komunikat sadowniczy Mateusz Nowacki, 14.04.2025

Mateusz Nowacki

W nowym komunikacie sadowniczym od Mateusza Nowackiego (Sumi Agro) z dnia 14.04.2025 mowa o aktualnych zaleceniach dotyczących m.in. zwalczania mszyc oraz mączniaka.

Po tygodniowej przerwie, w minioną sobotę, wielu sadowników zdecydowało się na wykonanie zabiegów w sadach jabłoniowych. Część koncentrowała się na ochronie przed parchem jabłoni, natomiast inni na regeneracji roślin po przymrozkach. Również w sadzie M. Nowackiego zastosowany został ditianon z niewielką dawką saletry potasowej.

Nadchodzi bardzo intensywny czas w ochronie sadów. Biorąc pod uwagę wysokie temperatury, wegetacja przyspieszy. W wielu sadach mamy już początek fazy różowego pąka. Poza ochroną przed parchem to również czas na zwalczanie mączniaka i szkodników. Jeśli chodzi o mączniaka, w ostatnich latach wzrasta jego presja ze względu na łagodne zimy, sprzyjające przezimowaniu grzybni. W kwestii zwalczania zwójek, zdaniem M. Nowackiego na obecnym etapie jest jeszcze za wcześnie i należy się nieco wstrzymać.

reklama
PREVAM
reklama
agrosimex sitofex

1 KOMENTARZ

  1. Oni tak pieprzą że nie ma szkodników że jeszcze jest czas a potem jest już za późno i już nie wypryskasz należycie albo robisz milion pryskań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here