Cięcie Gali – Robert Binkiewicz, Agrosimex [Video]

ciecie gali

Jak odpowiednio ciąć Galę? Jak podejść do cięcia, aby zwiększyć jakość plonu? Więcej w materiale filmowym z Praktycznych Warsztatów z Robertem Binkiewiczem, doradcą sadowniczym w firmie Agrosimex.

7 marca w miejscowości Palczew-Parcela zorganizowaliśmy Praktyczne Warsztaty Sadownicze. Spotkanie nieopodal Warki poprowadził Robert Binkiewicz, doradca sadowniczy w firmie Agrosimex.

Gala zajmuje procentowo coraz większy obszar wśród sadów jabłoniowych w Polsce. Warto zatem podejść do cięcia odmiany w odpowiedni sposób, który zapewni nam lepszy plon i wigor drzew. Oprócz pokazu cięcia R. Binkiewicz poruszył także temat pierwszych zabiegów ochroniarskich w tytułowej odmianie. 

To właśnie fakt, że mamy do czynienia z odmianą drobnoowocową determinuje podejście do cięcia. Musimy zostawiać tylko najbardziej wartościowe gałęzie o dobrym wigorze. W ten sposób wyprodukujemy jabłka o pożądanych na rynku średnicach. Także do przerzedzania należy podejść w odpowiedni sposób. Więcej w materiale wideo.

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiem dlaczego jest opinia że po pile jest osłabiony wzrost. U mnie jak wjechałem piłami w Alwe i Prinsa M26 w zeszłym roku, teraz na końcach są same baty po pół metra, zakończone liściowymi. I kołki bez młodych gałazek od pnia.

  2. Żeby był osłabiony wzrost trzeba ciąć z liściem czyli zaraz po zbiorach.
    Sąd trzeba zacząć ciąć listwa od3 roku po posadzeniu

    A ty chciałeś cudu w starych rupieciach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here