Cięcie, zapąkowanie, przezimowanie grusz – pokaz w sadzie, Robert Binkiewicz [Video]

pokaz cięcia konferencji

Jak wygląda tegoroczne zapąkowanie grusz? Jaką strategię cięcia w odniesieniu do zapąkowania oraz ewentualnych uszkodzeń mrozowych przyjąć? Więcej w materiale filmowym z Praktycznych Warsztatów z Robertem Binkiewiczem, doradcą sadowniczym w Agrosimex.

7 marca 2022 roku w gospodarstwie Emilii i Daniela Piaseckich w miejscowości Palczew-Parcela odbyły się Praktyczne Warsztaty z Doradcą Sadowniczym zorganizowane przez SAD24.pl. Gościem specjalnym był Robert Binkiewicz, doradca sadowniczy w firmie Agrosimex.

R. Binkiewicz omówił przede wszystkim zagadnienie zapąkowania grusz w tym sezonie. Z nielicznymi wyjątkami jest ono słabe. Zatem cięcie grusz musi być zoptymalizowane właśnie pod kątem potencjalnego zawiązania. 

Niemniej cały czas musimy mieć na uwadze czego oczekuje od sadowników rynek. Odbiorcy chcą kupować gruszki największe, szczególnie w przypadku Konferencji. Robert Binkiewicz zwrócił także uwagę na konieczność prowadzenia takiej agrotechniki, aby produkować jeden owoc (lub dwa) z jednego kwiatostanu. Więcej w materiale wideo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here