Przed przymrozkami – komunikat truskawkowy, Jacek Witkowski, 9.05.2020

zimni ogrodnicy 2020

Jesteśmy na 4-hektarowej plantacji truskawek z odmianami 'Roxana’, 'Rumba’, 'Asia’ i 'Arosa’ w okolicach Płońska.

Wszystko wskazuje na to, że prognozy pogody sprawdzą się i w przyszłym tygodniu wystąpią zapowiadane przymrozki. Część plantacji truskawek kwitnie.

Jakie działania podjąć, żeby wspomóc rośliny na czas wystąpienia przymrozków i zniwelować ewentualne przemrożenia kwiatów? Zapraszamy do obejrzenia komunikatu:

2 KOMENTARZE

  1. Niech rolnik położy na nie jakismaterial ochronny fliseline czy coś po grządki na rozciągłość. Przecież jest rolnikiem wie co chroni rośliny przed zimnem. Już wrola o kasę do rządu, jeszcze nieurodzajne przyszedł a już Wola rząd daj kasy za moje truskawki bo pogoda zła. Do cholery dlaczego rząd wogóle ma płacić rolnikom! To jego pole i jego kasa. Najwyżej niech dostanie tyle co zasiłek dla bezrobotnych w UP 800 zł na miesiąc bo to jego praca, jak go natura z roboty wywaliła. Jestem przeciw zapomogom to nie wina rządu że pogoda niekorzystna. Niech rolnicy mają bankructwa i już może zadbają z własnej kieszeni o rolę a nie tylko na rząd zrzucają wine.

    • Pewnie, niech rolnik zbankrutuje a reszta ludzi będzie jadła kamienie. I znowu się będzie nie podobać, bo rolnik nie ma. Większość rolników wolałaby iść na etat do pracy, ale ktoś tą żywność produkować musi. Jeżeli przedsiębiorcy dostają wsparcie, rolnik też ma do tego prawo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here