Alert przymrozkowy nad Polską

przymrozki

Po kilku dniach pięknej, wiosennej pogody nadeszło ochłodzenie. Nocami temperatura spadnie poniżej zera.

Najbliższej nocy przymrozki na wysokości 2 metrów wystąpią w górskich wsiach Dolnego Śląska – Kotlina Kłodzka i Jeleniogórska. Tu termometry wskażą do -2/-1 stopnia na 2 metrach i do -4 stopni przy gruncie. Na Kaszubach, Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce, Kujawach, Dolnym Śląsku, Warmii, zachodzie woj. łódzkiego i Opolszczyźnie temperatura spadnie do 0/+2 stopni na wysokości 2 metrów i do -3 stopni przy gruncie.

Najzimniej będzie nad łąkami i w obniżeniach terenu. W wyżej wymienionych regionach tej nocy warto zadbać o rośliny.

Nad resztą kraju – mniej więcej na wschód od Olsztyna, Płocka, Łodzi, Częstochowy, Cieszyna temperatura nie spadnie poniżej zera. W woj. lubelskim, na wschodzie Mazowsza, zachodzie Podlasia temperatura nie spadnie poniżej 4 – 6 stopni na wysokości 2 metrów.

Kolejna noc, czyli ze środy na czwartek, dla odmiany najzimniejsza będzie na wschodzie kraju. Na Podkarpaciu mróz pojawi się na wysokości 2 metrów i przy gruncie. Możliwe, że na południe od Rzeszowa minusowa temperatura sięgnie nawet 10 m. Przeważnie zobaczymy od -2 do -1 stopnia ale lokalnie na wysokości 2 metrów będą i -3 stopnie. Przy gruncie do -5 stopni.

Zagrożona przymrozkami na wysokości 2 metrów będzie także Kotlina Sandomierska i zagłębie warzyw nieopodal Krakowa. Wszędzie tu przy gruncie może być do -3 stopni. Ze środy na czwartek na zachodzie, północy i w centrum kraju przymrozki pojawią się do 30 cm – 100 cm nad gruntem. Powyżej tej wysokości będzie na plusie. Kolejne noce również z przymrozkami, ale nie wszędzie. Bowiem około piątku, soboty południe Polski zahaczy niż w związku z czym występowanie przymrozków będzie ograniczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here