Czy GREEN DEAL (ZIELONY ŁAD) zmniejszy konkurencyjność polskiej i europejskiej produkcji owoców i warzyw? Zachęcamy do dyskusji podczas webinarium „GREEN DEAL – szansa czy zagrożenie?”, którego gościem specjalnym będzie dr Mirosław Korzeniowski, prezes Stowarzyszenia AgroEkoton. Jest to pierwsze z cyklu spotkań on-line „Od sadu do konsumenta”, którego partnerem jest firma BASF. Odbędzie się ono 2 grudnia o godzinie 20.00.
Chociaż wprowadzenie ZIELONEGO ŁADU (GREEN DEAL) wydaje się być wielu sadownikom bliżej nieokreśloną perspektywą, fakty wyraźnie mówią, że do 2030 roku zużycie środków ochrony roślin i ryzyka z tym związanego ma zostać zmniejszone o 50 proc., a udział upraw ekologicznych w całkowitej powierzchni użytków rolnych ma zwiększyć się do 25 proc.
Zdaniem wielu organizacji strategia Zielonego Ładu została oparta na błędnych założeniach, a wdrażane zmiany idą w kierunku ograniczania rolnictwa. Komisja Europejska jednak wyraźnie podkreśla, że wszystkie wprowadzone działania mają doprowadzić do wzmocnienia konkurencyjności europejskiego rolnictwa.
Jak wprowadzenie ZIELONEGO ŁADU może wpłynąć na polskich producentów owoców i warzyw? Zachęcamy do uczestnictwa w środowym webinarium, aby dowiedzieć się więcej o wdrażanej strategii. Musimy być świadomi, że zmiany dotyczą nas już obecnie. Od kilku lat obserwujemy wycofywanie z rynku kolejnych substancji chemicznych, a ich brak odczuło już wielu sadowników.
Webinarium odbędzie się w środę, 2 grudnia 2020, o godzinie 20.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji. Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:
– w środę, 2 grudnia, o godzinie 19:55 należy kliknąć w link wydarzenia:
https://plantpress.clickmeeting.com/green-deal-szansa-czy-zagrozenie
– podać swoje imię oraz adres email i dołączyć do spotkania,
– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,
– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.
A już za tydzień, 9 grudnia zapraszamy do kolejne spotkanie z cyklu „Od sadu do konsumenta”, którego gościem specjalnym będzie dr Krzysztof Rutkowski z Instytutu Ogrodnictwa, a także Tomasz Lewandowski z BASF.