Kwazar i PSOR we wspólnym projekcie edukacyjnym

Opryskiwacze Kwazar

Kwazar Corporation Sp. z o.o., ceniony polski producent opryskiwaczy nawiązał współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin, reprezentującym producentów środków ochrony roślin. Wspólnie będą edukować w zakresie bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin i pracy z opryskiwaczami. Pierwszym elementem realizowanego projektu będą prelekcje edukacyjne i spotkania podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, w dniach 21-23 lutego 2019 r. w Poznaniu.

– Widzimy wielką potrzebę edukowania naszych Klientów, posiadaczy ogrodów, ludzi dbających o zieleń w zakresie własnego bezpieczeństwa w kontekście pracy ze środkami ochrony roślin, no i przede wszystkim ich rozsądnego stosowania. Stąd pomysł na podjęcie współpracy ze Stowarzyszeniem, mającym bogate doświadczenie w prowadzeniu działań edukacyjnych. Pierwszym elementem tych działań będą prelekcje i edukacja podczas targów Gardenia. – mówi Mirosław Macioch, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Kwazar.

Kolejnym krokiem będzie poszerzenie oferty firmy Kwazar o produkty bezpieczeństwa i ochrony osobistej, czyli głównie odzież ochronną. W ofercie znajdą się okulary, kombinezon i rękawice, a także maski przeciwpyłowe i filtry, czyli wszystko to czego potrzebuje do ochrony osobistej osoba pracująca ze środkami ochrony roślin. W ramach współpracy z PSOR na stronie internetowej Kwazar www.kwazar.com.pl powstała również specjalna sekcja poświęcona tej tematyce – tj. bezpieczeństwa pracy ze środkami ochrony roślin. Znaleźć tam można między innymi zasady bezpiecznej pracy, porady na co zwrócić uwagę przy doborze odzieży ochronnej i wiele innych.

Ogrodnicy to ludzie szanujący zieleń, dbający o ekologię, to coraz bardziej świadomi konsumenci, ale wiedza w zakresie odpowiedzialnego zastosowania środków ochrony roślin i bezpiecznego ich używania wciąż wymaga pogłębiania. Chcemy tą wiedzę szerzyć i dostarczać w przystępny sposóbpodsumowuje Mirosław Macioch.

Informacje prasowe: Kwazar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here