Mankozeb – kolejna substancja będzie wycofana!

Znane są już daty wycofania mankozebu. Środki ochrony roślin zawierające mankozeb mogą być zużyte do 4 stycznia 2022 roku, natomiast w sprzedaży mogą być do 1 lipca 2021 roku.

Kolejna substancja wycofana. Opublikowano dziś nowe rozporządzenie wykonawcze Komisji UE 2020/2087 z dnia 14 grudnia 2020 roku w sprawie nieodnowienia zatwierdzenia substancji czynnej mankozeb. 

Państwa członkowskie cofają zezwolenia na środki ochrony roślin zawierające mankozeb jako substancję czynną najpóźniej do dnia 4 lipca 2021 r.

Dodatkowy okres na zużycie zapasów przyznany przez państwa członkowskie zgodnie z art. 46 rozporządzenia (WE) nr 1107/2009 upływa najpóźniej dnia 4 stycznia 2022 r.

11 KOMENTARZE

      • Traktoru nie brałem , wołał bym całe zycie pryskac 60 ale miec dostep do srodków tanszych i drozszych a tak to masz traktur a nie masz co do niego do beczki wlac. tak samo z samochodami tdi nie benzyna nie , ale za to mamy unie europejska – bandycki twor

  1. Widzę nostalgie za handlem z Rosją;)
    Niestety wszyscy,którzy nie przystosowali się do nowej rzeczywistości tylko potrafią narzekać.
    Nic nas nie uratuje bo gospodarczo sobie nid poradzimy.tylko zwolennicy PiSu wierzą w te banialuki wygadywane przez Ziobrę i Kaczyńskiego.zeby machać szabelka trzeba mieć argumenty a nie tylko szabelkę.pokska ich nie ma ale ma za ostatnie półrocze hg akies 300 miliardów długu.tak nie pożyczał gierek do spółki z Tuskiem.nasze prawnuki będą spłacać odsetki od tego na kapitału nigdy nie spłacimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here