Zwalczanie mszyc w fazie różowego pąka, dr Michał Pniak, Biocont

dr Michał pniak

Faza różowego pąka wraz z wyższymi temperaturami to zwiększona aktywność ze strony szkodników. Jest to odpowiedni czas, aby rozpocząć ochronę przed mszycami i zwójkami. W materiale filmowym dr Michał Pniak z Biocont omawia biologiczne rozwiązania skuteczne przy zwalczaniu mszyc.

Spotkaliśmy się z dr Michałem Pniakiem w Sadkowicach, aby ocenić aktywność i presję ze strony szkodników w sadach jabłoniowych. Okres od początku różowego pąka do końca kwitnienia, to najlepszy czas na zastosowanie biologicznych środków w walce ze szkodnikami.

Obecnie zwiększa się aktywność zarówno mszycy jabłoniowej jak i mszycy jabłoniowo-babkowej. Chociaż oba szkodniki się od siebie różnią, to w przypadku braku lub źle prowadzonej ochrony duża ich liczebność może prowadzić do strat w plonie.

Mszyca jabłoniowo-babkowa jest pokryta silnym nalotem woskowym. Nalot ten chroni szkodniki przed środkami chemicznymi. W związku tym możemy zastosować inne metody w celu ograniczenia liczebności szkodnika. Więcej w materiale wideo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here