„Cięcie i formowanie jabłoni” z holenderskim doradcą

„Cięcie i formowanie jabłoni” z holenderskim doradcą Wydawnictwo Plantpress, wspólnie z holenderskim doradcą sadowniczym przygotowało film „Cięcie i formowanie jabłoni”. Jest już w ofercie wydawnictwa.


Cięcie, odmiany, zwalczanie parcha – to sprawdzający się od dziesięcioleci przepis na udane szkolenie sadownicze. Tymi tematami zawsze udawało się organizatorom zainteresować sadowników i zapełniać sale wykładowe. Na dobrą sprawę dzisiejszy sześćdziesięcioletni producent miał okazję (musiał!) kilka razy uczyć się od nowa sztuki formowania swoich drzew, doboru odmian i zasad układania efektywnego, a bezpiecznego programu ochrony.

Stąd utrzymująca się stale popularność szkoleń z pokazami praktycznymi cięcia i formowania drzew. Coraz częściej sadownicy przychodzą na takie spotkania z kamerami lub nagrywają instruktora na swoich komórkach w nadziei, że potem łatwiej przypomną sobie to, co umknęło ich uwadze podczas pokazu. Wcale często jednak okazuje się, że i na nagraniu brakuje tych szczegółów, których nie udało się zobaczyć w sadzie.

Proponujemy sadownikom – „kilka” długich zimowych wieczorów jeszcze do nowego sezonu cięcia drzew zostało – prześledzenie pokazów cięcia drzew przeprowadzanych przez znanego fachowca – Josa de Wit w holenderskich sadach specjalnie na nasze potrzeby. Realizatorzy powstałego we współpracy z holenderskim doradcą filmu – także obznajomieni z branżą – starali się utrwalić i dokładnie pokazać nie tylko realizację ogólnych koncepcji cięcia, którym hołduje ten właśnie instruktor, ale i zwrócić uwagę na szczegóły i szczególiki, których tak często z różnych przyczyn nie udaje się utrwalić w pamięci czy na amatorskim nagraniu podczas grupowego pokazu. Cóż, diabeł tkwi w szczegółach…

ciecie_jabloni

Jos de Wit, doradca sadowniczy z holenderskiej firmy Fruitconsult wielokrotnie gościł w Polsce z wykładami i pokazami cięcia drzew; jego wizyty, m.in. na Spotkaniach Sadowniczych w Sandomierzu zawsze cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem sadowników.

Płytę „Cięcie i formowanie jabłoni” przygotowało i wydało Wydawnictwo Plantpress; można ją nabyć w promocyjnej cenie 50 zł w sklepie internetowym wydawnictwa lub zamówić dzwoniąc pod nr tel.: 12 636 18 51, 602 651 838, 600 489 611.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here