KRÓLIK bin handling system. Jak sprawdza się w gospodarstwie braci Palus? [Video]

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Bin handling system

Rosnące koszty pracy, niedobór pracowników, a także wymagania odbiorców jabłek determinują wprowadzanie przez sadowników rozwiązań, które usprawniają logistykę zbiorów. Jak działa rozwiązanie od firmy Królik, czyli KRÓLIK bin handling system?

Sadownicy coraz dokładniej liczą koszty nie dotyczące produkcji czy długiego przechowania. Przeliczane są również wydatki związane z ze zbiorami. Te mają coraz większe znaczenie w miarę upływu lat. Wynika to z coraz wyższych stawek godzinowych i okresowych niedoborów rąk do pracy. W związku z powyższym logistyka wydatków na każdego pracownika ma niebagatelne znaczenie w większych gospodarstwach.

W związku z powyższym oraz z rosnącymi wymaganiami zagranicznych odbiorców, jabłka muszą być nie tylko zebrane w najbardziej delikatny sposób, ale także w jak najkrótszym czasie. Kluczem do „zmieszczenia” się w oknie zbioru, na przykład Gali, jest sprawna logistyka. Dotyczy ona nierzadko dziesiątek czy setek skrzyniopalet dziennie. Nie jest przesadą stwierdzenie, że w takiej skali każda sekunda ma znaczenie.

W gospodarstwie braci Palus mogliśmy zobaczyć, jak w praktyce sprawdza się w pełni automatyczny system wymiany skrzyniopalet od firmy Królik, czyli Królik bin handling system. Zestaw maszyn zaprojektowany został, aby poprawić wydajność zbiorów. Więcej w materiale wideo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here