LAITANE® – skuteczny w walce z parchem jabłoni i grusz

Materiał partnera Helm

kwitnace jablonie

LAITANE® to nowy fungicyd na bazie pirymetanilu (związek z grupy anilinopirymidyn). Zarejestrowany jest do zwalczania parcha jabłoni, a także parcha gruszy. Oprócz tego posiada rejestrację w uprawie winorośli (szara pleśń), a także grochu (szara pleśń, na suche nasiona).

LAITANE® to koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC), o działaniu powierzchniowym i wgłębnym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie przed chorobami powodowanymi przez grzyby.

Zarówno w przypadku jabłoni, jak i grusz przy zwalczaniu parcha maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania to 1,0 l/ha (0,82 l na 10 tys. m2 LWA – ściany liści). Wyższą z zalecanych dawek można stosować w warunkach większego zagrożenia chorobą.

Środek należy stosować zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją lub interwencyjnie do 72 godzin po infekcji od fazy pękania pąka (BBCH 53) do 56 dni przed zbiorem. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3. Odstęp między zabiegami: co najmniej 7 dni. Zalecana ilość wody: 700 – 1000 l/ha.

Zawarty w środku pirymetanil w ilości 400 g/l szybko uderza w parcha. Środek wykazuje długie działanie interwencyjne, po wniknięciu w rośliny odporny na zmywanie, działa również w niższych temperaturach.

W uprawie polowej winorośli zarejestrowany do zwalczania szarej pleśni (średni poziom zwalczania). Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,5 l/ha (2,46 l na 10 tys. m² LWA – ściany liści). Środek należy zastosować zapobiegawczo lub interwencyjne natychmiast po zaobserwowaniu pierwszych objawów występowania choroby, od końcowej fazy kwitnienia (80% kołpaczków opadłych) do początku fazy dojrzewania (jagody zaczynają przybierać kolor właściwy dla odmiany, BBCH 68 – BBCH 81).

Zastosowanie:

Okres karencji:

JABŁOŃ, GRUSZA – 56 DNI, GROCH – 28 DNI, WINOROŚLI – 21 DNI.

 

HELM Polska Sp. z o.o. Sprzedaż i Marketing środków ochrony roślin ul. Domaniewska 42, 02-672 Warszawa tel. 22 654 35 00, fax 22 654 83 10, www.helmpolska.com

 

*Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here