Skradziono ciągnik C-330M z kosiarką. Poszukiwani świadkowie

c330m

W nocy z soboty na niedzielę (18/19.02.2023) w miejscowości Katarzynów (gmina Błędów) skradziono ciągnik Ursus C-330M wraz z kosiarką sadowniczą. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia.

Jak przekazuje nam poszkodowany, do kradzieży doszło w gospodarstwie, którego dogląda jego rodzina. Codziennie jeden z członków rodziny sprawdzał zabudowania i maszyny, jednak na stałe gospodarstwo nie jest zamieszkałe. Do kradzieży doszło między północą a pierwszą w nocy, z soboty na niedzielę.

Opisane gospodarstwo położone jest na uboczu i jak sądzi nasz rozmówca, złodzieje musieli być poinformowani o tym, jak wygląda sytuacja. Co ciekawe, aby ukraść ciągnik zaopatrzyli się we własny akumulator i nieco oleju napędowego.

Kolejny trop i wnioski, jakie wysuwają się z oględzin to fakt, że złodzieje mogli nie znać okolicy. Nie byli zorientowani w topografii terenu ponieważ, jak widać po śladach, błądzili po sadach i drogach przez jakiś czas. Ciągnik wraz z kosiarką sadowniczą został załadowany na lawetę dopiero około kilometra od miejsca kradzieży.

Wszyscy, którzy owej nocy cokolwiek widzieli lub dysponują nagraniami z monitoringu i mogliby pomóc w sprawie, proszeni są o kontakt z policją lub p. Michałem Biedrzyckim pod numerem: 693 864 989.

Na zdjęciach skradzione sprzęty.

kosiarkac-330kosiarka sadowniczaskradziony ciągnik

6 KOMENTARZE

  1. Wiadomo ciapek po postoju ciężko pali. A serio, wiedzieli gdzie szukać bo to złodziej pilnuje ciebie a nie Ty jego. Pojawi się pewnie na sprzedaż jako ciągnik „ze zgubionymi papierami” na miejscu właściciela sprawdzałbym portale aukcyjne i market place. Trzeba wziąć pod uwagę że może być „odnowiony” oczywiście na inny kolor i zmienione parę detali jak kierownica, siodło, przednia oś.
    Wg mnie, każdym ogłoszeniem typu : sprzedam, dokumentów brak powinna z urzędu zajmować się Policja.
    Dużo szczęścia życzę poszkodowanemu! Oliwa sprawiedliwa, bokiem wyjdzie im ten ciapek.

  2. Mam nadzieję, że Ursus z kosiarką się znajdzie.
    Dla takich złodziei powinno się obcinać ręce przy samej dupie.
    Kradzione nie tuczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here