W Jasieńcu – konferencja truskawkowa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plantatorzy owoców jagodowych z gminy Jasieniec i pobliskich terenów, którzy wybiorą się w najbliższą sobotę na kolejną Konferencję Truskawkową organizowaną przez Agrosimex, Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki, miejscowych oddział ZSRP oraz Urząd Gminy Jasieniec dostaną więcej, niż zapowiada nazwa konferencji.


I nie chodzi tu o tradycyjny już poczęstunek ani konkurs z nagrodami przygotowane przez organizatorów. Wiodącej „nucie” truskawkowej doda smaczku jagoda kamczacka, o której nie tylko w regionie warecko-grójeckim coraz głośniej. Jedno z wystąpień będzie poświęcone tej uprawie, pod którą mamy już w kraju około tysiąca hektarów.

Zaś wracając do  głównego tematu: organizatorzy proponują odświeżenie wiadomości o chorobach i szkodnikach truskawek, konieczności zapewnienia kwiatom truskawek zapylania przez pszczoły i zagrożeniach dla pracujących na plantacjach owadów oraz korzyściach z sadzenia kwalifikowanego materiału szkółkarskiego. Obok technologów  produkcji będą mieć wystąpienia fachowcy od jej organizacji – omówią oni kwestie zatrudniania cudzoziemców i promocji owoców.

Konferencja odbędzie się w najbliższą sobotę 21 stycznia w Jasieńcu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Czerskiej 1. Wstęp wolny, początek godz. 9.00. Szczegóły programu – tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here