75% wiśni dotkniętych kataklizmami w regionie Bierzo

Na krajowy popyt jeśli chodzi o zakupy wiśni, wpływ ma nie tylko mała produkcja drugiego w Europie producenta tych owoców – Węgier. Nieobliczalna w tym roku pogoda, po kolei dotyka Włochów, Greków i Hiszpanów, nie oszczędza plantacji wiśni. 75% zbiorów wiśni w hiszpańskim regionie Bierzo zostało dotkniętych wiosennymi deszczami i przymrozkami.

Deszcze i przymrozki zarejestrowane na wiosnę w regionie Bierzo dotknęły 75% zbiorów wiśni, początkowo szacowanych na 10 000 ton. Dyrektor techniczny marek owoców wysokiej jakości w Bierzo, Pablo Linares, określił ten sezon jako „katastrofalny”.

To już trzeci rok z rzędu „złych” zbiorów dla wiśni z Bierzo. Nie pozwala to wykorzystywaniu znaku jakości, ponieważ „tylko 10% całkowitej zebranej ilości owoców kwalifikuje się do tego oznaczenia”, powiedział Linares.

Wiśnie są prawdopodobnie najbardziej dotkniętymi owocami w regionie – powiedział Pablo Linares. Mimo wszystko dyrektor techniczny marek owoców Bierzo twierdzi, że producenci zobowiązali się do kontynuowania prac nad odnowieniem jednego z najwybitniejszych hiszpańskich produktów rolnych.

Karol Pajewski
Źródło: www.elbierzonoticias.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię