Agrounia organizuje protesty 7 lipca. „Miarka się przebrała…”

agrounia protesty

– Czy zboże, które przyjedzie z Ukrainy będzie sprzedane jako ukraińskie czy jako polskie? –  pyta Michał Kołodziejczak zachęcając do protestu, który odbędzie się już za tydzień w Warszawie.

Dokładnie za tydzień, w przyszły czwartek 7 lipca 2022 o godzinie 10:00 odbędzie się protest zorganizowany przez Agrounię. Pikieta odbędzie się pod Ministerstwem Rolnictwa, a później przeniesie się pod sejm RP. 

Szereg problemów, jakie notujemy w polskim rolnictwie doprowadziły zdaniem Michała Kołodziejczaka do punktu kulminacyjnego, w którym rolnicy muszą powiedzieć dość. Głównym problemem na rynku, który budzi najwięcej emocji jest w tym momencie masowy przywóz do Polski ukraińskiego zboża. W efekcie sprzedaż zboża krajowego jest dziś na wschodzie Polski praktycznie niemożliwa.

Ponadto lider Agrounii zwraca uwagę na brak kontroli, tego co i w jakich ilościach wjeżdża do naszego kraju. Jego zdaniem konieczny jest w Polsce system informatyczny, dzięki któremu odpowiednie służby panowałyby nad przywozem zbóż i świeżych produktów do naszego kraju, ich jakością oraz nad tym, co dzieje się z nimi w dalszej kolejności. 

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here