Austria – spodziewane katastrofalne zbiory gruszek

Gruszki

Zbiory gruszek w Dolnej Austrii w tym roku są najniższe od wielu lat. Po rekordowym roku 2018 rolnicy z Dolnej Austrii spodziewają się jednego z najgorszych sezonów.

Przez około dwa tygodnie potrwa zbiór gruszek. Andreas Ennser z Departamentu Pomologii Dolnej Austrii Izby Rolnictwa szacuje, że zbiory wyniosą maksymalnie 5000 do 6000 ton. To mniej więcej połowa przeciętnego plonu.

W rozmowie z noe.ORF.at Ennser wymienia dwa powody tego: zbiory stulecia z poprzedniego roku, ponieważ po jesieni z tak wysoką wydajnością drzewa owocowe zwykle przechodzą w swoisty okres odpoczynku w następnym roku. Następnie susza przyczyniła się do bardzo niskich zbiorów.

Jednak Ennser nie obawia się problemów ze sprzedażą czy produkcją koncentratu. Zróżnicowane plony nie są rzadkie w uprawie owoców, więc przeznaczyliśmy rezerwy soku na słaby rok. Następnie używany pasteryzowanego soku i fermentujemy go do postaci moszczu. Jest to dozwolone i pomaga zrekompensować złe lata, takie jak ten.

Karol Pajewski
Źródło: noe.ORF.at

Poprzedni artykułZmierzch bogów
Następny artykułCzas na wapnowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności