Belgowie także apelują o interwencję na rynku

ceny hurt lotos

Białoruskie embargo całkowicie zamknęło drogę belgijskich gruszek do Rosji.  Tamtejsze związki oczekują interwencji na rynku. 

Belgijskie związki zawodowe sadowników wzywają tamtejszy rząd do uznania, że branża sadownicza jest w kryzysie. Działacze interweniują w ministerstwie, aby na szczeblu europejskim negocjowano wszystkie możliwe mechanizmy do poprawy sytuacji na rynku. Także te, które wprowadzono w 2014 roku. 

Producenci gruszek zauważają, że w tym roku zbiory są mniejsze, a obserwowane problemy znaczące. Zachodzi obawa, że jeśli ten sezon będzie urodzajny, czeka ich finansowa katastrofa. Na wschód nie pojadą bowiem dziesiątki tysięcy gruszek drugiej klasy. Wysokie plony w całej Europie byłyby dla Beneluksu fatalną informacją.

Pojawiają się także postulaty wprowadzania cen minimalnych. Miałyby one być oparte na kosztach produkcji i obowiązywać nawet w przypadku sprzedaży owoców na aukcjach. Znając mentalność Belgów i Holendrów szansa na wprowadzenie tego typu rozwiązań jest praktycznie zerowa.

 

źródło: absvzw.be

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here