Bronisze 23.02.2021 – w handlu jeszcze nie widać wiosny

bronisze rynek hurtowy

Na rynkach hurtowych, w tym na podwarszawskich Broniszach, sytuacja w handlu się nie zmienia. Jak komentują sprzedający sadownicy, jeśli chodzi o sprzedaż, jak na razie wiosny nie widać. Duże transakcje są nadal w zdecydowanej mniejszości.

Na rynek nadal nie przyjeżdża zbyt wielu dużych hurtowników z bardziej odległych rejonów kraju. Właśnie dlatego zdecydowana większość transakcji, to obecnie kilka, czy maksymalnie kilkanaście sprzedanych skrzynek.

Ceny, podobnie jak w przypadku stawek oferowanych przez grupy producenckie, pozostają niezmienne. Nadal standardem jest 20 zł za skrzynkę (1,33 zł/kg). Warto dodać, że propozycje ze strony kupujących nierzadko są niższe, na przykład 18 zł za skrzynkę.

Dziś, we wtorek 23 lutego największym zainteresowaniem cieszyła się Alwa. Najwięcej zapytań dotyczyło właśnie tej odmiany. Jabłka w przypadku najwyższej jakości można sprzedać po 30 zł za skrzynkę (2,00 zł/kg).

Niezmienne są ceny Lobo, Boskoopa i Cortlanda, od 45 do 55 zł za skrzynkę (3,00 – 3,66 zł/kg). Tak samo jest z gruszką Konferencją, której cena wywoławcza w przypadku owoców najwyższej jakości wynosi od dłuższego czasu 60 zł za skrzyknę (3,00 zł/kg).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności