Brytyjska sieć dziękuje rolnikom za ich pracę

jabłka w marketach

Brytyjska sieć Morrisons ogłosiła serię działań w ramach podziękowania rolnikom za pomoc w trakcie epidemii koronawirusa. Dzięki nim w sklepach nie zabrakło żywności.

Morrisons oferuje 5 % zniżki wszystkim swoim dostawcom rolnym i członkom ich rodzin, gdy będą robili swoje zakupy.  Inicjatywa będzie trwała przynajmniej do połowy lipca. Skierowana jest do dostawców mięsa, a także producentów owoców i warzyw.

Dodatkowo, w ramach wsparcia rolników Morrisons otworzy w swoich sklepach letnie bary, które będą oferowały posiłki z mięsa, które dostarczają brytyjscy rolnicy.

prenumerata mps sad 2020

Dyrektor generalny podkreśla, że rolnicy dostarczają Brytyjczykom zdrową i wysokiej jakości żywność.  – Chcemy podziękować za ich pracę w żywieniu narodu i zachęcić naszych klientów do kupowania brytyjskiej żywności –  mówi dyrektor generalny sieci.

Negatywnym skutkiem koronawirusa jest spadek zapotrzebowania na artykuły spożywcze, ponieważ jedna z nich trafiała do sektora usług gastronomicznych. Producenci mięsa stracili jeden z kanałów zbytu. Bary mają być pomysłem na częściowe zagospodarowanie tej produkcji. Morrisons ma 494 sklepy obsługujące 12 milionów klientów tygodniowo. 

O podobnym temacie wspominaliśmy już kilka tygodni temu: Czy supermarkety w naszym kraju mogłyby wesprzeć polskich rolników?

Warto zwrócić uwagę, że zniżkę otrzymało 2 700 rolników. Sieć podkreśla, że jest dumna, że sprzedaje towary, które pochodzą od rodzimych producentów. Francuzi, Niemcy i Brytyjczycy zachęcają do kupowania krajowych produktów. U nas także coraz więcej się o tym mówi, ale…

Źródło: talkingretail

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here