Chiny: ceny jabłek prawdopodobnie będą rosły do października

jabłka

Przed 2017 rokiem głównym rynkiem eksportu chińskich jabłek były Indie i Indonezja, następnie Filipiny i Bangladesz. Ponieważ rynek indyjski został zamknięty, nastąpiło duże zróżnicowanie struktury rynku sprzedaży i cen jabłek w Chinach. To wpłynęło również na nas, szczególnie pod względem wielkości eksportu” – mówi Jenny Ma z Quixua City z Hanix Trading Company w wywiadzie dla FreshPlaza.

W ubiegłym roku ze względu na ekstremalne zjawiska pogodowe, szczególnie na falę wiosennych mrozów, większość chińskich obszarów produkcji jabłek zmniejszyła produkcję o 30% – 40%. Popyt na rynku krajowym rośnie i pomimo tego, że w zeszłym roku nasz eksport się zmniejszył, szacujemy, że w tym roku silny krajowy popyt zrównoważy tę część sprzedaży.

Sprzedaż owoców w Chinach rośnie wraz z obchodami Nowego Roku, a następnie do rozpoczęcia nowego cyklu produkcyjnego w październiku. Oczekuje się, że trend wzrostowy dla jabłek będzie kontynuowany, chociaż niestabilne ceny nie są oczekiwane, tak jak w 2018 roku.

Źródło: freshplaza.com

KP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here