Czereśnie z chłodni – jakie ceny?

czereśnie z chodni ceny

Trwa handel ostatnimi partiami czereśni z chłodni. Są to odmiany Regina i Kordia. Ceny są wyższe w porównaniu do szczytu sezonu. Na rynkach hurtowych stawki dochodzą do 25 złotych za kilogram.

W tym sezonie ze względu na przymrozki i zmniejszenie plonów oczekiwano wysokich cen. Niestety, lukę w produkcji zapełniał import, co powodowało spadki stawek, a także zmniejszenie popytu na polskie czereśnie. 

Importowane czereśnie pochodziły przede wszystkim z Grecji, Turcji, Serbii, a nawet z Uzbekistanu, o czym mieliśmy okazję przekonać się na własne oczy. Już w początkowym etapie handlu tymi owocami, import skutecznie zaniżał ceny. W szczycie sezonu krajowe czereśnie sprzedawały się w cenie około 8 złotych za kilogram.

W najlepszej sytuacji są ci producenci, którzy mają możliwość przechowania owoców. W tym momencie, kiedy czereśnie importowane nie zaniżają cen, polskie owoce osiągają znacznie wyższe ceny niż wcześniej. Takie czereśnie można sprzedać teraz w cenie od 20 do 25 złotych w zależności od jakości. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności