Część jabłek z Polski i Serbii zostanie reeksportowana

jabłka deserowe

Coraz więcej firm handlowych z Holandii jest zainteresowanych importem jabłek z Europy środkowo-wschodniej. Jedna z nich stawia na import jabłek z Polski i Serbii. Część z nich zostanie reeksportowana.

Kolejna holenderska firma (Staay Food Group) informuje, że do jej dostawców jabłek dołącza Serbia. Importowane do Holandii są jabłka odmiany Granny Smith. Import jabłek z Serbii jest konieczny, aby firma mogła zapewnić swoim dostawcom całoroczną dostępność odmiany Granny Smith. Holenderskie przedsiębiorstwo współpracuje z serbskim producentem, produkującym jabłka na 450 hektarach.

Jak informowaliśmy w artykule o innej firmie – Smeets Food Trading: Produkowane na Bałkanach, sprzedawane przez Zachód, Holendrzy importują z Serbii jabłka innych odmian najwyższej jakość i sprzedają je pod marką Sappy.

Oprócz dystrybucji w Holandii i zachodniej Europie, importowane jabłka będą przeznaczone także do reeksportu. Jak wiadomo duża część przychodów holenderskich pośredników pochodzi z reeksportu owoców i warzyw. W przypadku wielu gatunków Holandia jest największym eksporterem nie będąc jednocześnie największym producentem w Europie.

Właśnie dlatego w przypadku jabłek opisywana firma, Staay Food Group importuje jabłka również w 18 kilogramowych kartonach, które będą reeksportowane. Ponadto firma od czterech lat importuje jabłka z Polski. Przede wszystkim odmiany Royal Gala, Red Delicious i Red Jonaprince.

Źródło: agf.nl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here