Giełda Goławin – nieoficjalny początek handlu. Jakie ceny?

truskawki 2020

Targowisko Gminne w Nowym Przybojewie już działa. Co prawda nieoficjalnie, jeszcze bez opłat, ale dziś już są zawierane są pierwsze transakcje. Jak się okazuje, od rana kupujący czekali na truskawki przed bramą.

Oficjalnie targowisko zacznie działać w piątek, 15 maja. Wtedy również rozpocznie się pobieranie opłat od kupujących i sprzedających. Dziś handel przebiega już na placu, natomiast, co ciekawe przed niedzielą również można było kupić truskawki na Giełdzie Goławin… tyle że przed zamkniętą bramą.

Do południa nie było zbyt wielu sprzedających. Kupujący czekali przed bramą na truskawki. Gdy pojawiał się producent, potencjalni nabywcy szybko gromadzili się wokół niego i dochodziło do transakcji. Należy wspomnieć, że obecnie handluje się bardzo małymi ilościami z punktu widzenia zarówno producentów jak i pośredników. Są to transakcje opiewające na maksymalnie kilkadziesiąt łubianek. Obecnie, tuż po południu, wewnątrz giełdy jest już kilku sprzedających i to tam przebiega sprzedaż.

Jeśli chodzi o ceny to przy tak małych ilościach zmieniają się błyskawicznie. Około południa kilogram truskawek, na opisywanym targowisku w zagłębiu polskiej truskawki, kosztował od 15 do 17,5 zł. Nieco drożej jest na podwarszawskich Broniszach, tam przeciętna cena krajowych truskawek, oscyluje wokół 23 zł za kilogram owoców.

1 KOMENTARZ

  1. Zapraszam świeżo zebrana piątek 15.05.2020 dostawa 18.05.202 krakow importowana najlepsza odmiana TRUSKAWKI tel 607068806

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here