Golden na soki po raz kolejny w górę – 0,90 zł/kg

Golden na soki

Dziś pojawiły się pierwsze oferty kupna suchego przemysłu z odmiany Golden Delicious po 0,90 zł za kilogram. Popyt ze strony zachodnich przetwórców (głównie z Francji) nie słabnie. Co do kontynuacji trendu wzrostowego ceny opisywanego surowca, zdania są podzielone.

Nie słabnie popyt na suchy przemysł ze strony przetwórców z zachodniej Europy. Ceny czerwonych odmian są stabilne. Obecnie sadownicy otrzymają za surowiec z czerwonych odmian od 0,52 do 0,55 zł za kilogram.

Zyskuje po raz kolejny Golden Delicious. Dziś znajdziemy pierwsze oferty kupna Goldena na soki po 0,90 zł za kilogram. Jak pisaliśmy w artykule Jabłka przemysłowe: Golden i Mutsu jadą do Francji to właśnie do Francji głównie wyjeżdżają zielone jabłka z Polski. Francuscy przetwórcy przetworzą je głównie na popularne tam kompoty, a także musy i przeciery.

Po raz kolejny najwyższe ceny oferuje firma Ekosady. Spójrzmy po raz kolejny w cenniki zakupu grup producenckich. W tym tygodniu 0,90 zł za kilogram podmioty płacą za pierwszej klasy Idareda i Glostera powyżej 70 milimetrów.

Czy cena Goldena na soki będzie kontynuowała trend wzrostowy? Zdania są podzielone. Kupujący twierdzą, że gdy sadownicy zaczną otwierać więcej komór chłodniczych z KA, to podaż wzrośnie, a cena wróci do poziomu 0,60 – 0,70 zł za kilogram. Z drugiej strony niskie zbiory we Francji, a w szczególności odmiany Golden Delicious dają podstawy, że popyt utrzyma się na stałym poziomie, a ceny jeszcze nieco wzrosną. Jaki jest główny argument zwolenników tej tezy? Jabłek nie przybędzie aż do jesieni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here