Grupy producenckie rozpoczynają skup borówek

borowka amerykanska ceny skupu

Grupy producenckie i prywatne firmy handlowe powoli rozpoczynają sezon skupu i handlu borówkami. Na razie podaż borówek jest niska, a szczyt sezonu przed nami.

1 lipca to dzień polskiej borówki, a także symboliczne rozpoczęcie jej zbiorów. W tym tygodniu grupy producenckie rozpoczęły również skup borówek w przeznaczeniem na krajowe markety. W najbliższych dniach podaż borówek będzie się systematycznie zwiększać.

W kilku grupach producenckich potwierdziliśmy pierwsze oferty zakupu borówek. Jedna z nich oferuje 32,00 zł za kilogram za owoce przygotowane do sprzedaży w 125-gramowe punetki.

Kolejny duża grupa z zagłębia grójeckiego oferuje nieco niższe ceny skupu. Za owoce dostarczone w 125-gramowych punetkach sadownik otrzyma 28,00 zł za kilogram. Natomiast borówki luzem w większych opakowaniach zbiorczych są skupowane po 24,00 zł za kilogram. Dla porównania kilograma na rynkach hurtowych wahają się od 28,00 do 35,00 złotych.

Producenci powinni mieć na uwadze, że handel z krajowymi sieciami marketów przebiega w mechanizmie tygodniowym. Oznacza to, że ceny wszystkich dostaw w danym tygodniu są stałe. Zatem obniżki cen skupu borówek w środku tygodnia są wyłącznie polityką zakupową grup, która wynika z okresowej, bardzo wysokiej podaży.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here