Handel Summitem „nabiera rozpędu”

czereśnie Summit

Sezon czereśniowy nabiera rozpędu w całym kraju. Na rynku w Broniszach dominuje już odmiana Summit. Ceny transakcyjne w przypadku czereśni wahają się od 6,00 do 12,00 złotych za kilogram.

W ostatnich dniach rozpoczęły się zbiory dość powszechnie uprawianej odmiany Summit. W handlu z dnia na dzień dostępne są coraz większe ilości. Chociaż wczoraj i dziś w handlu nad Burlatem dominował już Summit, to wysyp odmiany producenci przewidują na niedzielę i początek przyszłego tygodnia. 

Wieczorem zakupy na rynku w Broniszach robiło wielu hurtowników. Wobec tego sadownicy oceniają handel Summitem jako stosunkowo płynny. Niemniej zastrzeżeniem była jakość owoców. Znacznie trudniej było sprzedać czereśnie niższej jakości. 

Zatem wczoraj w nocy i dziś nad ranem producenci sprzedawali Summita od 8,00 zł/kg do 12,00 zł/kg. Cena zależała od jakości i wielkości transakcji. Dominowały ceny transakcyjne na poziomie 10,00 zł/kg.

W sprzedaży jest jeszcze Burlat. Większość transakcji zawieranych jest po cenie 100 zł na piętnasto kilogramowy plastik, co daje cenę na poziomie 6,66 zł/kg. W sprzedaży pojawiają się pierwsze, niewielkie partie (jasnej) Vegi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here